Procedury związane z ponownym uruchomieniem gabinetu

w Ośrodku Wspomaganie Rozwoju Dobre Miejsce

W związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 oraz ogłoszonym stanem pandemii, w zgodzie z zaleceniami ekspertów, oraz stanowiskiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, do czasu opanowania sytuacji epidemicznej, sugerowane jest aby wszystkie konsultacje, sesje terapeutyczne, oraz pomoc kryzysowa odbywały się online, za pomocą komunikatorów internetowych.

Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że dla części z Państwa taka forma pomocy jest niemożliwa. Zatem zdecydowaliśmy się, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, na podjęcie pracy w gabinecie w kontakcie bezpośrednim z zachowaniem poniższych zasad i procedur:

  1. Każdy klient Ośrodka musi zapoznać się z poniższymi procedurami, a przed spotkaniem podpisać Oświadczenie i wypełnić ankietę dotyczącą zdrowia i izolacji (wzór dostępny w załączniku)

2. Każdorazowo klient zobowiązuje się do wcześniejszego powiadomienia telefonicznie pracownika Ośrodka, jeżeli w kolejnych tygodniach coś kwestiach jego zdrowia uległo zmianie.

3. Niemożliwe jest picie i jedzenie w poczekalni.

4. Zaleca się przyjście na określoną godzinę. Przed każdą sesją poczekalnia i gabinet są dezynfekowane (dezynfekcja dotyczy fotela, stolika klamek, toalety i miejsca na poczekalni).

5. Pomiędzy klientami ustalamy 15 minutową przerwę w celu przewietrzenia gabinetu i przeprowadzenia wspomnianej dezynfekcji.

6. Po wejściu do Ośrodka klient zobowiązany jest do dezynfekcji dłoni w wyznaczonym miejscu. Może skorzystać z maseczki i rękawiczek przygotowanych dla niego.

7. Należy stosować się do wywieszonych instrukcji sanitarnych w łazience i toalecie.

8. Prosimy o niewitanie się za pomocą uścisku dłoni.

9. Sofa, na której siedzi klient, każdorazowo będzie dezynfekowana, stąd konieczność zrezygnowania z fotela obszytego tkaniną.

10. Miejsca do siedzenia mają zachowany odstęp ponad 2 metrów

11. W celu minimalizowania kontaktu fizycznego, prosimy o odliczenie kwoty do zapłaty i pozostawienie jej na stoliku przy miejscu klienta lub – jak dotychczas – regulowanie opłat poprzez wpłatę na konto bankowe.

12. W związku z działaniami, które podejmujemy w celu zwiększenia bezpieczeństwa, do obowiązującej kwoty za sesję doliczamy 10 zł.

Mamy nadzieję, że wprowadzone procedury pozwolą nam wszystkim na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i przyczynią się do utrzymania zdrowia.

Oświadczenia dla Ośrodka