Tworzymy przestrzeń dla ludzi pragnących zmieniać swoje życie

Ośrodek Wspomagania Rozwoju Dobre Miejsce działa już od 15 lat. Powołaliśmy go do istnienia, kierując się pragnieniem stworzenia miejsca, w którym osoba potrzebująca pomocy, może otrzymać profesjonalną usługę ale z ludzką twarzą.  DOBRE MIEJSCE to przestrzeń stworzona dla ludzi pragnących zmieniać swoje życie, leczyć swoje zranienia, rozwijać swój potencjał. Bezpośrednio w pracę Ośrodka zaangażowani są psycholodzy, psychoterapeuci, trenerzy,  pedagog terapeuta i logopeda. Wszyscy podnosimy swoje kwalifikacje, by nasza oferta mogła stawać się coraz pełniejsza. Współpracujemy ponadto z psychiatrami, doradcą rodzinnym, terapeutami uzależnień. Budujemy zespół profesjonalistów aby nasze usługi były skuteczniejsze.

logo_drzwi_www

Marek Kuźnik
Marek Kuźnikpsycholog, psychoterapeuta, trener warsztatu psychologicznego
– dr psychologii – specjalność psychologia kliniczna i psychologia rozwoju człowieka;
– psychoterapeuta certyfikowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne; specjalizuje się w terapii par i rodzin; pracuje także z młodzieżą i dorosłymi.
– Wykładowca w Instytucie Psychologii Wyższej Szkoły Humanitas, pracował m in. w Katedrze Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ w Krakowie.
Danusia Kuźnik
Danusia Kuźniklogopeda, pedagog terapeuta, edukator
Logopeda, pedagog terapeuta w systemie Montessori, magister filologii polskiej KUL i UAM.
Od kilku lat pracuje w Przedszkolu Sióstr Nazaretanek w Częstochowie jako logopeda i pedagog.
Szkoleniowiec -certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny; prowadzi zajęcia dla rodziców.
Tomek Kozłowski
Tomek Kozłowskipsycholog, psychoterapeuta
mgr psychologii i teologii; psychoterapeuta w trakcie procesu certyfikacji. Pracuje jako psycholog w Zespole Poradni Pedagogiczno – Psychologicznych i SLO Zbigniewa Herberta w Częstochowie. W pracy zajmuje się interwencją kryzysową, terapią indywidualną, par i rodzin.
Prowadzi szkolenia m.in. dla młodzieży, animatorów kultury, rodziców, nauczycieli, bezrobotnych, wykluczonych społecznie…..

Oto co mówią o Nas uczestnicy naszych zajęć, warsztatów ...

PRZEŚLIJ OPINIĘ O NAS
Kilka lat temu brałam udział w warsztatach prowadzonych przez dr Marka Kuźnika. Do dziś wspominam tamten czas. Warsztaty były merytorycznie doskonale przygotowane, zastosowane metody pracy: twórcze, nowatorskie i dostosowane do potrzeb każdego z uczestników. Biorąc w tych zajęciach dużo się nauczyłam i do dziś wykorzystuję wiele pomysłów w swojej pracy zawodowej, a także życiu. Dzięki tym warsztatom nauczyłam się dostrzegać bogactwo jakie drzemie w każdym człowieku, stałam się bardziej twórcza i potrafię zainteresować innych nawet dość specyficzną tematyką prowadzonych przeze mnie zajęć. Bardzo dziękuję za możliwość brania udziału w tak niesamowitych warsztatach.
Agata, pedagog, logopeda, Warszawa
Marek – z całym swoim warsztatem umiejętności i człowieczeństwa, z którym stanął a, raczej usiadł w naszym kręgu, to: rzetelność, fachowość, kompetencja, zwyczajność, komunikatywność, otwarcie na drugiego człowieka.
s. Laura, nazaretanka, nauczyciel nauczania wczesnoszkolnego, Zakopane
Pan Marek Kuźnik jest osobą o rozległych kompetencjach w zakresie budowania i realizowania projektów psychoedukacyjnych. Jego umiejętność diagnozy środowiska, do którego kierowany jest projekt i odpowiedzi na specyficzne potrzeby, elastyczność w stosowaniu szerokiego wachlarza technik oraz pasja, sprawiają, że wspólne Spotkanie staje się doświadczeniem niezapomnianym i fascynującym zarówno dla uczestników, jak i osób współprowadzących konkretne projekty…
Dr Joanna Mazur, psycholog, psychoterapeuta
Marka i Danusię znam od wielu lat. Dla mnie są przede wszystkim osobami godnymi zaufania. Rozmawiając z nimi, na jakikolwiek temat, można szybko zapomnieć, iż ma się przed sobą specjalistów – to po prostu rozmowa z umiejącymi słuchać i pomagać ludźmi. Są pełni ciepła, wewnętrznego spokoju i takiej zwykłej, codziennej radości życia.
Dariusz, muzyk, Częstochowa
Marek Kuźnik na przestrzeni lat 2000 – 2007 prowadził rozmaite zajęcia z animatorami Ruchu Światło – Życie, miały one charakter wykładów, warsztatów czy też rozmów indywidualnych. Dzięki nim wielu animatorów uzyskało bardzo konkretne umiejętności dotyczące pracy z uczestnikami, radzenia sobie z trudnościami w grupie. Wraz z żoną często dzielili się świadectwem życia w rodzinie.
Ks. Mariusz Foltyński, moderator diecezjalny Ruchu Światło – Życie, Częstochowa
Jestem mamą trójki dzieci, a co się z tym wiąże, mam wiele problemów wychowawczych. Nie wszystkie potrafię rozwiązać sama. Rady Marka są bardzo pomocne. Wiele z nich z powodzeniem wprowadziłam w życie.
Urszula, Jaskrów
Marek to człowiek kierujący się wartościami chrześcijańskimi i moim zdaniem z mądrością życiową. Potrafi wsłuchać się w drugą osobę, a jako lider nie narzuca swojego zdania. W chwili gdy potrzebowałam pomocy, on po pierwsze nie odmówił, a po drugie potrafił rzeczowo spojrzeć na sytuację i zasugerować mądrą drogę rozwiązania problemu. Za co jestem wdzięczna Poza tym jest kulturalny, twórczy i z poczuciem humoru.
Teresa, Myszków
Kilkakrotnie uczestniczyłem w szkoleniu czy warsztatach prowadzonych przez Marka Kuźnika i zawsze były to wydarzenia, które w jakiś sposób zmieniały moje spojrzenie na poruszany temat. Moje doświadczenia pracy z Markiem pokazują, że zawsze dysponuje on rzetelną i sprawdzoną wiedzą a sposób, w jaki pracuje pozwala odnieść tę wiedzę do tego, czym akurat ja się w życiu zajmuję. Dzięki temu wiele się nauczyłem, chętniej i odważniej wykorzystuję nowe umiejętności w pracy. Pamiętam, że gdy prowadził szkolenie dla nauczycieli religii, to świetnie orientował się w tym, co zazwyczaj jest w naszej pracy wyzwaniem, priorytetem, czy trudnością. Przypuszczam, że gdyby prowadził warsztaty dla managerów, policjantów czy dla spadochroniarzy, to też byłby świetnie przygotowany. Duże znaczenie ma też dla mnie atmosfera, którą Marek tworzy wraz z grupą, z którą pracuje. Z jednej strony jest czas dla wszystkich i na wszystko, z drugiej zaś nie ma mowy o stracie godziny: wszyscy wychodzą z głowami kipiącymi nowymi doświadczeniami.
Tomasz, katecheta, wodzirej, Częstochowa
Miałam okazję kilka razy współpracować z Danusią i Markiem w czasie Kursów Oazowych dla Animatorów Ruchu Światło-Życie. Ich kompetentna wiedza i jasny sposób komunikowania pomogły uczestnikom w zdobyciu informacji i umiejętności poprawnego prowadzenia małych grup. Animowane przez Nich warsztaty były też szkołą poznawania siebie i odkrywania swojej tożsamości. Myślę jednak, że największym atutem Danusi i Marka było ich świadectwo życia. Wszyscy mogliśmy patrzeć jak starają się żyć tym, o czym mówią.
Anna Kłosowicz, Moderatorka Wspólnoty Jordan
Bardzo lubię jak, Danusia opowiada o wychowaniu dzieci, bo jest to żywe i życiowe.
Marysia, Poznań
Trening dla rodziców super, przerósł moje oczekiwania, wiele cennych wskazówek i porad, które można zastosować w rodzinie. Pozwoliły mi one inaczej spojrzeć na rodzinę, jak na całość. Ułatwiły rozumienie dziecięcych zachowań i rozterek. Nauczyłam się reagować dobrze, ze zdrową miłością. Nie będzie łatwo, ale chcę próbować.
Julita, Poznań
Nie sposób w kilku słowach, zawrzeć bogactwo doświadczeń jakie daj spotkanie z Danusią i Markiem, czy to na płaszczyźnie prywatnej, czy warsztatowej. To, co nas szczególnie przekonuje, to niezwykły entuzjazm z jakim podchodzą do podejmowanych zadań. Nigdy nie widać znudzenia. Wie się na pewno, że to człowiek jest dla Nich najważniejszy. Wszystkie warsztaty czy wykłady jakie prowadzą są zdumiewająco ciekawe. Przygotowanie merytoryczne oraz fantastyczny sposób bycia stanowią pełny obraz. Ale to jest część zawodowa, w praktyce wystarczy spojrzeć na relacje dzieci i rodziców w ich domu. Dla wielu z nas mogą posłużyć za „wzorcową” rodzinę. Warto się spotkać z Nimi bliżej.
Marta i Marcin, Kraków
Warsztaty dla rodziców bardzo pouczające, pomagają w praktyce zastosować teorię (są ćwiczenia). Przekazują podstawowe i bardzo ważne prawidłowości w komunikacji, które moim zdaniem warto stosować. Również konkretna pomoc w przypadkach z życia wziętych.
Uczestnik warsztatów, Poznań
Warsztaty dla rodziców ro pierwszy „ferment” do wprowadzenia zmian w relacjach z dziećmi. Odkryciem jest dla mnie potrzeba poważnego potraktowania uczuć dziecka. Jako rodzic Często o tym zapominam.
Uczestniczka warsztatów, Poznań
Uważam, że warto poświęcić czas i pieniądze na poprawę jakości życia rodzinnego. To bogactwo, z którego nie czerpiemy i brak uwagi na siebie na wzajem to niepotrzebne cierpienie. Warsztat uczy wrażliwości, umożliwia refleksję. Szkoda, że nie możemy się częściej spotykać.
M., Poznań
Warsztaty dla rodziców dostarczyły mi wiedzy, co robić, a czego nie w relacjach z dziećmi. Co do umiejętności to musiałabym chodzić na takie fajne spotkania raz w miesiącu, aby zmienić swoje reakcje. Mam potrzebę kontynuacji.
Małgosia, Poznań
NA warsztatach dla rodziców powróciła refleksja, która ostatni trochę mi odpłynęła w tzw. natłoku zdarzeń. Przytuliłam moje dzieciaki, powstrzymałam się przed złym słowem, dałam więcej z siebie i zaraz mi się to zwróciło. Dziękuję.
Ewa, Poznań
Super, fajne warsztaty . Pozwoliły mi choć trochę wczuć się w to, co czuje moje dziecko – zwłaszcza wtedy, kiedy się buntuje. Dobra atmosfera na zajęciach.
Ania, Poznań